Toulky Marta

Austrálie 2007 - 2009
BRÁCHA VYHRÁL...

...fotografickou soutěž na téma "Láska v přírodě". První cenu získal za tuhle nádhernou fotku

Petr: Píchající brouci na píchajícím kaktusu (USA)

Název fotky: Píchající brouci na píchajícím kaktusu

A důkaz je zde http://www.zpravodaj.probit.cz/2009/11_09web/Laska_v_prirode.htm

Gratulujeme!!!

Moji papoušci si vedli také dobře, ale bohužel na medaile nedolétli. Nevadí. Zúčastnili jsme se a snad i potěšili oko návštěvníků.

Sníh ve sprejiVšechny naše fotky ze soutěže si můžete prohlédnout. A jako bonus přikládám jednu čerstvou fotku z dnešního odpoledne. Je to ukázka toho, jak si tady hrajeme na zimní Vánoce. Většina Australanů nemá o zimě ani páru, takže si opravdu vystačí se sněhem ve spreji. O nafukovacích sněhulácích, plastikových rampouších (možná je rapouchách, ale oboje zní strašně) a o sněhových vločkách z polystyrenu jsem už psala vloni. Mně to stále připadá srandovní kontrast, protože začíná léto a tentokrát takovým fofrem a vedrem, že i policajti chodí v kraťasech.
Ještě bych ráda napsala o svém zážitku, kdy jsem byla blízka srdečnímu infarktu a dlouhou chvíli jsem prodělaný šok rozdýchávala. Já si tady vesele píšu na web svoje zážitky, aniž bych je nějak cenzurovala. Proč taky? Web je v češtině a můj anglicky mluvící manžel nemá šanci se nikdy v životě dočíst, co já tady o něm roztrubuju do světa. Chyba lávky!!! Minulý týden David otevřel můj web s tichým odevzdáním, že si alespoň prohlédne fotky. Najednou se mu na monitoru objevila nabídka od Googlu, že mu stránku přeloží. Než jsem stihla zasáhnout třeba tím, že bych počítač vypnula drsným kopnutím, David kliknul na OK. K mé hrůze ze všech hrůz nejhrůzovatější, se na obrazovce objevil můj text v docela dobré angličtině (určitě lepší než moje). Až na některé slangové výrazy, které automat nemá šanci pochopit, to byl opravdu srozumitelný text. Bohužel! Nešlo o to, že bych tady někdy psala něco špatného nebo nepravdivého. Šlo spíš o to, že jsem si už vůbec nepamatovala, co jsem tady všechno vyžvanila. Takže si teď po večerech David čte můj web v anglickém překladu a já si budu muset dávat pozor na jazyk, tedy na prsty na klávesnici. Ne nadarmo mým poznámkám říká Brácha "Jedovaté zápisky" a já bych strašně nerada Davida otrávila.
Tento fakt má ovšem i svoji světlou stránku. Podle ohlasů v cancáku si mnohdy myslím, že počítadlo naskakuje jen díky náhodným návštěvníkům, kteří se sem dostanou omylem a už nikdy víc. A tak jsem vlastně Googlu vděčná za to, jak mi dokázal, že někdo náš web vůbec čte.
Ušetřím tedy překladači práci - I LOVE YOU David
Your MartaFotogalerie .... zobrazit detail